Právě teď


JE TU VELKÉ PODĚKOVÁNÍ k projektu 6. rok prázdnin aneb fíííl frííí, který právě 12. 7. 2020 končí . Co se v projektu událo? Byla to kupa aktivit, Poználkov vydal mnoho sil, ale  - stálo to zato=). Loni jsme uspořádali mostrózní akci s mistry bikery, skaťáky a slaglinisty, náš Rok prázdnin 2019=). Sami jsme se jimi i na chvíli stali=). Biják "Všechno bude" byl překvapující v mnohém, na ty dva kamarády se ale zapomenout nedá. Následovalo na podzim Světýlkování s raketou a sv. Martinem s dýňovkou a divokým ohněm u rybníka. Naše pravidelné aktivity také neutuchaly, až do celostátní karantény v březnu 2020. A tak jsme vyučovali alespoň online s Wow english a renovovali a vybavovali indoorové i outdoorové učební prostory učebními, kreativními pomůckami, programem Jolly Phonics atd.=). Teď už se ale děti z Home Sweet English radují ze svých dárečků za své pilné a vytrvalé poznávání. Děti z Lesního klubíku budou zanedlouho na Lesní slavnosti slavit také svoje společenství. 

A komupak vděčíme za podporu v letošním roce 2020? Letos září Nadace ČEZ, které tímto děkujeme za její štědrou podporu a těšíme se na další spolupráci!!!

Váš Poználkov

1. 11. - 1. 12. 2018 Hlasování o vítězkách eko-soutěže Popelnice Parádnice=)

17. 9. - 31. 1. 2018

1. 9. - 22. 10. 2018

Obecně=)

Halóóó, slyšíte nás? Vysíláme do světa podzimní laskovost/výzvu pro Vás, kterým není lhostejné, jak žijete/me=) Proměníte svoji popelnici a dáte tím najevo, že ji už skoro vůbec nepotřebujete? Každý i malý krůček k ekomyšlení je takové malé vítězství pro naši planetu=) Tato soutěž má vícero dopadů=) 

Detailně=)

PROČ? 

1. Zkuste si něco, co neděláte každý den. ZKUSTE UDĚLAT NEJEN PRO VAŠI POPELNICI LASKAVOST=) Změňte svoji popelnici dle své fantazie V OBDOBÍ OD 1. 9. - 22. 10. 2018 (limit pouze v tom, aby se dala vyvézt), vyfoťte 2 fota Parádnici samotnou + svůj obličej s Vaší Parádnicí a zašlete foto spolu s Vaším jménem a bydlištěm na email poznalkov@gmail.com. Vaše foto bude zařazeno a zveřejněno k hlasování na facebooku Poználkova od 1. 11. 2018 do 1. 12. 2018. Vítěz bude vyhlášen na Ježíška=)

2. Podpoříte činnost Poználkova tím, že složíte startovné ve výši půlročního členského příspěvku Kč 99,-- nebo i více na transparentní účet 2800772817/2010 a stanete se členy do konce roku 2018 (z členství neplynou žádné povinnosti). Do poznámky napište: členský příspěvek pro Poználkov.

Startovné bude využito k nákupu učebních pomůcek a zdravého občerstvení během výuky. V případě vyšších darů budeme usilovat o nákup dataprojektoru, nové webové stránky, o zlepšení zázemí lesního klubu Poználkov, angličtiny a jógy.

3. V den svozu Parádnic se Vaše obec či město promění v unikátní galerii, kterou jen tak někde ve světě nemají!

A tady je odměna za Vaši kreativitu a účast na benefici!

1. cena: příspěvek na nákup roční známky na popelnici ve výši Kč 1 500,--

2. cena: příspěvek na nákup roční známky na popelnici ve výši Kč 1 000,--

3. cena: příspěvek na nákup roční známky na popelnici ve výši Kč 500,--

Za veškerou Vaši podporu a účast vřele děkujeme!

4. srpna 2018

https://sites.google.com/site/poznalkoweb/aktualne/5.LET%20POZN%C3%81LKOV_fin%20(4).jpg

29. ČERVENEC

4. rok prázdnin na stezce Lesní moudrosti

A kde jsou naše děti? Že je nevidíte, že je v tom mechovém království nějak prázdno? Zatím je, ale určitě díky Vám nebude=). 

Kdo nás Poználkovské zná, ví, že tu najde krom lesních víl milé rodinné prostředí plné zážitků tradičních i netradičních, dobrou zdravou kuchyni, ohníček, muziku, dílničky látkové, pískové, barvičkové a samozřejmě spoustu překvapení. Letos se třeba pomnějí kluci, kteří si hrají na vojáky=) Prostě ať 29. 7. 2017 je ve Vašem kalendáři zakroužkováno červeně a napsáno "Tady pudem"=)

Moc všechny zdraví a zve celý poználkovský tým=)

P. S. Sledujte nás, postupně se dovíte víc! FB: Poználkov

1. července - 30. srpna 2017, HLASOVÁNÍ na FB: 4. 9. - 17. 9. 2017

Benefiční prázdninová soutěž rodin "POPELNICE PARÁDNICE"

PROČ? 

1. Zkuste si něco, co neděláte každý den. Změňte svoji popelnici dle své fantazie (limit pouze v tom, aby se dala vyvézt), vyfoťte svůj obličej s Vaší Parádnicí a zašlete foto spolu s Vaším jménem a bydlištěm na email poznalkov@gmail.com.  Vaše foto bude zařazeno a zveřejněno do alba na facebooku Poználkova dne 4. 9. 2017.

2. Podpoříte činnost Poználkova tím, že složíte startovné ve výši půlročního členského příspěvku Kč 99,-- nebo i více na transparentní účet 2800772817/2010 a stanete se členy do konce roku 2017 (z členství neplynou žádné povinnosti). Do poznámky napište: členský příspěvek pro Poználkov.

Startovné bude využito k nákupu učebních pomůcek a zdravého občerstvení během výuky.  V případě vyšších darů budeme usilovat o  nákup dataprojektoru, nové webové stránky, o zlepšení zázemí lesního klubu Poználkov, angličtiny a jógy.

 3. V den svozu Parádnic se Vaše obec či město promění v unikátní galerii, kterou jen tak někde ve světě nemají!

 A tady je odměna za Vaši kreativitu a účast na benefici!

Za veškerou Vaši podporu a účast vřele děkujeme!

7. listopadu 2016

Anglicko-německo-italsko-francouzská dětská knihovna Poználkova je tu!

Proč otevíráme v Poználkově knihovnu? V době elektronických knih? A proč cizojazyčné knihy pro malé čtenáře, kteří umí sotva česky? Jestli jste si položili alespoň jednu z těchto otázek, zkuste číst dál a slyšte tu naši pohádku.

Příběh Míši:

Tu jedna maminka, která dřív cestovala po světě  (Novým Zélandem  a Itálií však poněkud déle, protože tam pracovala v mateřských školách a jiných sociálně- zdravotních organizacích), otevřela hodiny v anglické školce pro děti už od 1,5 roku. Od té doby se snaží nejen svým dětem tento jazyk Shakespeara různými technikami předávat, BTW (mimochodem). A jednou z těch, kterou nechává zejména na rodinách svých žáčků, je čtení pohádek a příběhů v angličtině. Ráda by totiž, aby v rodičích a dětech tento čas zanechal nejen edukační, ale i láskyplnou stopu, aby se posílilo jejich mutual bond (vzájemné pouto). Aby rodiče měli možnost výběru, aby nemuseli za knihami nikam jezdit, lze si knihu tady na FB vybrat, a pak vypůjčit přímo na hodině angličtiny. Knihovna funguje i pro ty rodiče, kteří učí doma děti sami. Z lásky k Itálii tu naleznete průkopnice i italské dětské knihovničky. Ale pojďme zpátky... Aby naše knihovna mohla vzniknout, musela ta jedna maminka potkat ještě druhou maminku, milovnici německého a francouzského jazyka.

Příběh Dity:

Tu druhá maminka, protože dřív cestovala po světě a trávila mnoho času v Německu s tamními dětmi a ve Francii se studenty z celého světa poznala, že svět a srdce ostatních lidí se otevírá lépe těm, kteří mají odvahu, touhu po poznání a snahu porozumět (i jazykově!). Jako pedagog českého a německého jazyka vnímám knihy jako naprosto samozřejmou součást výuky, zdroj inspirace, tvůrce fantazie, bystřiče paměti a nepřekonaného pomocníka v tvorbě slovní zásoby a hbitosti vyjadřování. Jako rodič miluji knihy, protože nás spojují, vytváří pevné pouto mezi námi v rodině a navíc rozvíjí emocionální zdraví našich dětí. Doma čteme každý den a každý to, co chce :-) Pojďte si vybrat do naší Knihovny Poználkov! Založily jsme ji spolu s Míšou z jakéhosi vnitřního přesvědčení o moudrosti a potřebnosti knih v každém věku.

Díky setkání těchto dvou, Míši a Dity se můžete těšit z naší knihovny. Přejeme Vám příjemné počtení a setkávání s námi.

Více na Facebooku: knihovna Poználkov

30. října neděle v 17:00

Světýlkování

Z loučeňského náměstí půjde průvod magických světýlek (lampiony, lucerničky, pochodně, co komu libo).

Průvod bude zakončen dýňovou polévkou na zahradě Poználkova na zdravotním středisku. 

Každý účastník si s sebou přibalí hrneček a lžičku, ať šetříme naši planetu od plastového nádobí.

 

10. říjen 2016

Náš multifunkční prostor 

na Loučeni byl čerstvě schválen krajskou hygienou pro masáže. Hurá!:) Objednávky na následujících kontaktech:

Tom | masáže & jógová terapie

info@yogatom.com, t: 774 968 559, www.yogatom.com

Dita | aromaterapeutické masáže

masáže dětí a kojenců

Bachovy květové esence

ditke@seznam.cz, t: 723 498 420

A CO DĚTI? MAJÍ SI KDE HRÁT?

Mají=) Stačí říct, náš obnovený prostůrek Vám bude propůjčen za malý příspěvek, volejte 775 67 37 97 či pište poznalkov@gmail.com. 

Tímto děkujeme za práci několika odpolední a večerů zejména Tomášovi Walterovi a za součinnost rodině Špačkovic. 

1. července - 30. srpna 2016, HLASOVÁNÍ na FB: 1. 9. - 15. 9. 2016

Benefiční prázdninová soutěž rodin "POPELNICE PARÁDNICE"

PROČ? 

1. Zkuste si něco, co neděláte každý den. Změňte svoji popelnici dle své fantazie (limit pouze v tom, aby se dala vyvézt), vyfoťte svůj obličej s Vaší Parádnicí a zašlete foto spolu s Vaším jménem a bydlištěm na email poznalkov@gmail.com.  Vaše foto bude zařazeno do alba na facebooku Poználkova dne 1. 9. 2016.

2. Podpoříte činnost Poználkova, vzdělávacího mateřského centra tím, že složíte startovné ve výši půlročního členského příspěvku Kč 99,-- nebo i více na transparentní účet 2800772817/2010 a stanete se členy do konce roku 2016 (z členství neplynou žádné povinnosti). Do poznámky napište: členský příspěvek pro Poználkov.

Startovné bude využito k nákupu učebních pomůcek a zdravého občerstvení během výuky.  V případě vyšších darů budeme usilovat o  nákup dataprojektoru, zútulnění šatny o novou pohovku, nové úložné prostory, zavedení vody do kuchyňky a zavedení trvalého připojení k internetu bez poplatku.

 3. V den svozu Parádnic se Vaše obec či město promění v unikátní galerii, kterou jen tak někde ve světě nemají!

 A tady je odměna za Vaši kreativitu a účast na benefici!

Za veškerou Vaši podporu a účast vřele děkujeme!

16. červenec 2016

3. rok prázdnin v pohádkovém lese

„Mami, to byla paráda!“ prohlásila Julinka hned po ránu. Zaplavil mě pocit neskutečného štěstí… 

Třetí rok prázdnin byl samozřejmě ještě velkolepější než ty předchozí.  Přišlo přes 120 dětí z širého kraje a hned u brány – tedy myslím tu kouzelnou březovou alej u zámku – nás přivítaly Pipi punčochatý. S úsměvem na puse a srdcem na triku nám rozdaly tašky na dárky, pitíčko a balónek a užuž jsme si to štrádovali k atrakcím všeho druhu a do pohádkového lesa za babou a princeznou.

Stezka „Svět“ nás vzala do města, na louku, ke vzdušné víle. Byly tady záludné otázky, ale všechno jsme nakonec s mámou, tátou, babi a dědou zvládli.  A když přišel hlad, tak už se nad ohněm točily špekáčky, žízeň zahnala bezinkovka, mochito nebo pivko (ale psst, to přece tátovi neupíjím:). 

Vtom nás už ale lákal ostrůvek malovánek, kde jsme si natiskli parádu na tašky. Anebo barevné pískování – to bylo bezva!  Nožky jsme si proskákali na hradě a na dráze, taky jsme si zastříkali z obrovitánského hasičského auta a ze džberovek (to zná každé dítě, přece).  Potom už přišlo vysvědčení, „mám Tě ráda“ z mikrofónu a hledání nadité truhly piráta Šibala. I když byl Šibal oloupen pirátem Bezezubem, dárečky se tu našly pro všechny. Nakonec byla ještě vyhlášena soutěž o nejlepší chlebík, kde zvítězila Ivana Chalupová, a nejlepší buchtičku měla Zdeňka Hrdinová Ronzová. 

Celému  týmu Poználkova přinesl „3.rok“ upřímnou radost, povzbudil  nás v tom, že naše existence má smysl, a proto děkujeme všem,  že se smáli a že jsme společně prožili krásný den. Nelze nepoděkovat Adéle Chalupové a Ditě Špačkové, divadelnímu spolku Amadis. Medmanovi, firmám Pilous Loučeň, Kelvion Drahelice, Mokadu, Ave Benátky, Vaku Nymburk, 

Pizzla2you, Skákací hrady Loučeň,  Seletickému dvoru, restauraci Otomanský, rodině Bártlovic a samozřejmě obci Loučeň a usměvavému panu starostovi Vinšovi.

Už teď máme nápady na příští rok. Uvidíme, jestli nám třeba kluci Vlkovic neseženou tank, to by měli fotbalisti radostJ Držte nám palce a zůstaňte našemu snažení nakloněni=) 

Prckové 

(a za organizační tým Michaela Walter)

Poználkov. Hledej&nalézej

21. květen 2016

Milé ekodopo s koníčky 

10:30–12:00

na Loučeni na palouku za Sokolovnou. 

Aspoň na chvíli se stát popelářem? Zajezdit si taky na koni? Tohle se Vám splní, když přijdete na "Milé EKOdopo s koníčky"

Bude možno si zahrát skotačivé i zamýšlivé hry, vyklopit popelnici do velikého auťáku a hlavně se povozit na našich kamarádech. 

Máme nový přírůstek - holčičku poníka Verunku. 

Těšíme se na Vás - MOC=)

Březen 2016

Milé děti a rodiče, jaro už je tady a s ním i Velikonoce. Rádi bychom Vám tento krásný rodinný čas zpestřili ještě víc projížďkou na koni na Loučeni!  Proto louka za sokolovnou o bílé sobotě 26. 3. od 10:30 do 12:00 bude patřit právě Vám

a našim koníčkům. Všichni se moc těšíme!

Leden 2016

Vše aktuální na facebooku Poználkov=)

listopad 2015

Tým Poználkova je posílen o Petru Kubíčkovou (správce Facebooku), Petru Fejtkovou (virtuální asistentka) a Martinu Ryklovou (teta na hlídání a možná i něco víc...), takže samé Andělky, díky moc za Vás!!

Vítejte!!

Nově Poználkov přichází na Facebook=).

září 2015

Pomalu se rozjíždíme=)

Jóga pro maminky a tatínky 14. 9. v 17:30 v tělocvičně ZŠ na Loučeni

Hodiny v anglické školce a klubu (výjimečně ne v Poználkově, ale na adrese Loučeň 193,

dům s červenou konví naproti zastávce Průhon)

21. 9. pondělí 16:15 - 17:00  Toddler English

22. 9. úterý   14:00 - 15:00 Scholar English

                       16:15 - 17:00 Preschool English

Jízdy na koních na farmě Košík (penzion Tuchom)  každou neděli od 10 hod. až do konce září.

A těšíme se na Vás!

Květen 2015

Akce pro rodiny s dětmi nejen z Loučeně se nezadržitelně blíží=) 2. rok prázdnin v Poználkově aneb žijme naši pohádku nejen v lese Termín konání: sobota 20. června 2015

15.00 Pohádkový les

15:30 Pečení Yammy-Yummy-Hanny-Banny-Velkoplacek na ohni

16:00 Malovánky&hejbánky a jízda na koni 17:00 Vlnění v pohádkovém rytm (uuu, sambááá) 17:30 Co dokáže cvičený pes? Umí i létat?

18:00 Předání vysvědčení a dárečků ze stromu Kmotry lišky

Soutěž pro rodiny ve 3 kategoriích:

1. Nejlepší buchtička

2. Nejlepší salátek

3. Nejlepší domácí chléb

Vino&Pivo&dětské mochito&masové špekáčky ze Seletic a další zdravé ňamky zajištěny=)

Zavítejte do pohádkového světa Poználkova, těšíme se na Vás!!

5. 1. 2014

Máte chuť si protáhnout tělo, osvěžit mysl od starostí všedního dne a nevíte, co s dětmi? 

Zkuste jógu s Tomem, my vám vaše ratolesti rádi pohlídáme! 

Každé pondělí od 17:15, co by kamenem dohodil

Dítě, které si předplatí permanentku s 10ti vstupy na hlídání v Poználkově, bude mít hlídání od 17:00 - 18:30 za 80 Kč. 

Permanentka je přenosná v rámci rodiny.

1. září 2014

Uvidíme se v Poználkově 3. záříjový týden!!!